poradatel, partneri
„K triumfu zla postačí, když slušní lidé nebudou dělat nic“
FacebookFacebookFacebook
Edmund Burke

Řekli o akci

Spolupráce na této akci běží dlouho a my jsme z toho nadšení. Trochu se pohybuji i na mezinárodní scéně, a myslím si, že tato akce nemá v evropském kontextu obdoby. Nikde jinde bych si v Evropě nedokázal představit akci s takovou podporou veřejnosti, kde by se v takovém počtu objevovaly izraelské vlajky a kde by ulicemi hlavního města procházely tak početné průvody na podporu Izraele. V západní Evropě jsme spíše svědky pravého opaku.

Tomáš Kraus, tajemník Federace židovských obcí

Jsem rád, že svou účastí mohu přispět k tomu, aby se lidé domluvili, aby k sobě byli laskaví, aby v jejich srdcích byl pokoj a aby cítili, že nás přesahují věci mnohem podstatnější než to, čím se zabýváme v každodenním životě. Mám pocit, že toto každoroční setkání v sobě tyto věci spojuje. Má význam v tom, že život, věci světla, Bůh, stvoření, je právě to podstatné. K tomu bychom se měli vztahovat a ne se zabývat věcmi, které jsou destruktivní.

Jan Potměšil, herec

Je to pravidelná a dle mého názoru důležitá akce. Proto nad ní vždycky přebírám záštitu a odehrává se na půdě Senátu. Pochod Prahou pro mě znamená, že se Pražáci k antisemitismu chtějí vyjádřit a chtějí s ním bojovat. Velice mě těší, že je účast každoročně větší. Je potřeba mít na paměti, že zlo může strašně rychle zapustit kořeny a rozroste se.

Přemysl Sobotka, 1. místopředseda Senátu

Myslím si, že to bylo nesmírně významné odpoledne, jednak tím, kolik lidí sem přišlo, jednak tím, co zde zaznělo: vše jasně uvádělo, že není doba, kdy bychom si mohli myslet, že éra šoa je za námi a že se nikdy nic takového nemůže vrátit. Je velmi důležité to připomínat, a hlavně mladým lidem, pro které je to historie, kterou neprožili.

Bohuslav Svoboda, pražský primátor

Bylo to výborné shromáždění. Češi jsou dobří přátelé Izraele, podobně jako Američané. Jako zástupce Spojených států u vás, jako Američan s židovskými, ale i českými předky, reprezentuji tři národy, které stojí bok po boku v podpoře Izraele a proti antisemitismu.

Norman Eisen, americký velvyslanec v ČR

Je bezvadné, že se taková akce pořádá a že ji pan první místopředseda Senátu každoročně zaštiťuje. Jsem vždycky rád, že se jí mohu účastnit. Takové akce se dělat mají.

Tomáš Töpfer, herec a senátor

Velice se mi tu líbilo. Jsem nadšený jak atmosférou, tak uměleckým projevem. I přítomní politici přesáhli svými projevy současné společenské klima. Bylo to inteligentní a živé. Tím mě v současné vnitropolitické situaci příjemně překvapili. Také organizace akce byla výborná.

Dan Drápal, kazatel a publicista

Vážím si toho, že se tato akce koná, že se za těch sedm let už téměř zapsala do historie a že má pořád jasné zacílení. Proto stojí za to se jí zúčastnit. Stojí nám za to tady být, abychom demonstrovali, že jsme s Izraelem, protože Izrael potřebuje vědět, že jsou tu křesťané, kteří za ním stojí. Pro Izrael je těžké uvěřit, že existují křesťané, kteří stojí na straně Izraele, protože židé neměli v minulosti větší nepřátele než takzvané křesťany.

František Apetauer, pastor AC Brno

Ptal se Tomáš Dittrich, Život víry (www.zivotviry.cz)